Menu
29. 08. 2023

Jaký byl workshop Hýbat se a rozvíjet se

První akcí Na Malé Růži byl workshop s názvem „Hýbat se a rozvíjet se“, který se konal ve čtvrtek 24. srpna 2023 v místní kavárně Kafé Pohoda. Byl určen maminkám a dětem od 0 do 5 let a byl plný.

Celou akcí nás provázela zkušená fyzioterapeutka Anežka Waldmannová a vzala to pěkně popořádku. Od malých miminek až k 5letým dětem. Zmínila důležité milníky v jejich vývoji a vysvětlila nám, jak můžeme děti motivovat hrou.

Vybrané zajímavosti, které jsme si z workshopu odnesli:

  • Čím déle malé děti lezou, tím lépe.
  • Kreativita a fantazie se nejvíce rozvíjí do věku 4 let. Do této doby děti myslí „out of box“, a proto vás často překvapí svým řešením různých situací.
  • Mezi 2. a 3. rokem dětem dopřejte hodně přirozeného pohybu. V tomto věku se potřebují hodně hýbat – přirozeným pohybem by měly strávit až 80 % svého času. Proto je vhodné pěstovat pestré všeobecně se rozvíjející aktivity – doma jim vytvořit malou tělocvičnu a venku je nechat zkusit téměř cokoli.
  • Nejvhodnějším sportem pro rozvoj dítěte je sokol (všeobecná průprava) a později gymnastika. Z gymnastiky se vyvinou nejtvrdší kosti. Naopak plavci mají kosti nejřidší, proto je dobré plavání kombinovat s jiným sportem.
  • Do tří let věku se určí, jaký bude kardiovaskulární systém dítěte. Ve třech letech jsou totiž vyvinuty všechny buňky ve svalech.
  • Ve třech letech jsou také vyvinuty plicní sklípky.

Po celou dobu si děti mohly zkusit hračky a motorické pomůcky z dílny BAAVI, které jsou založeny na Montessori filozofii. Pokud se vašim dětem některé z nich zalíbily, můžete si je do konce září pořídit na www.baavi.cz s 10procentní slevou. Stačí zadat kód namaleruzi10.